Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Powierzchnia: 58 m2
Stan: Wizualizacje, projekt w trakcie realizacji

 

Mieszkanie dla młodej pary, świeżo-upieczonych rodziców. Głównym założeniem projektowym dla tego mieszkania była prostota, ascetyczność oraz delikatne nawiązanie do klimatu Grecji. Śródziemnomorskim akcentem jest pojawiający się granat wśród wszechogarniającej bieli. Właśnie to połączenie kolorystyczne było pierwszym, jakie nam przyszło do głowy, przywołując hasło “Grecja”. Tenże akcent ma przypominać właścicielom ich ulubioną wakacyjną destynację oraz wprowadzać ciepłe wspomnienia w czasie zimowych wieczorów.

Przedpokój spowity jest w bieli a wyróżniającym się elementem jest szara cegiełkowa ściana. Przy drzwiach wejściowych stoi kolorowy manekin, gotowy na przyjmowanie okryć wierzchnich zarówno właścicieli jak i ich gości.

1

2

Dalej, w głębi mieszkania, rozpościera się salon ze spektakularnym regałem. Regał pełny jest książek, a nad nim wręcz dominuje kinkiet na dość masywnym przegubie. Kanapa w salonie jest granatowa, jako nawiązanie do głównego motywu mieszkania. Następnie kolor Grecji pojawia się na plakacie oraz widoczny jest też w rozmaitych dodatkach.

5

56

Kuchnia pozostaje w minimalistycznym stylu, jest ona wręcz pogrążona w bieli. Drewniany blat ma ją nieco ocieplić oraz przełamać jasne kolory. Natomiast cegiełka na ścianie specjalnie przełamuje fakturę gładkich szafek.

7

Łazienka wtapia się w cały klimat mieszkania. Dominują w niej kolory szarości oraz bieli przełamane drewnianymi elementami w postaci frontów szafek. Szare, wzorzyste kafle cementowe na podłodze dodają łazience charakteru oraz nadają jej niepowtarzalny klimat mimo swego minimalistycznego wydźwięku.

Untitled-1