Lokalizacja: Anin
Powierzchnia: dom (projekt wybranych pomieszczeń: Parter: wiatrołap, toaleta, kuchnia, salon Piętro: sypialnia, dwie łazienki)
Stan: Wizualizacje, projekt w trakcie realizacji

 

Projekt domku jednorodzinnego, w przepięknej, zalesionej okolicy w Aninie. Wnętrza domu miał być jasne, spójne, nowoczesne, z mocno przemyślanymi rozwiązaniami, detalami, oraz materiałami. Komponowanie te przestrzeni było nie lada wyzwaniem dla projektanta, ale efekt był tego warty 🙂

Piękne, białe drzwi wejściowe nadają charakter wiatrołapowi a przeszklone witryny doskonale doświetlają wnętrze zaraz po wejściu. Po prawej stronie znajduje się pojemna szafa na ubrania i buty – delikatnie wysunięta w stosunku do szafek w drewnianym kolorze bo obu stronach szafy. Po lewej stronie wysokie lustro przed którym ustawiliśmy designerski wieszak i pufę do zakładania obuwia w oryginalnym, kontrastowym kolorze.Na podłodze szerokie, szare, praktyczne płytki.

Kuchnia z monohromatycznymi szafkami ma dwa rodzaje blatów. Blat drewniany z zaplanowanym siedziskiem od strony salonu. W drugiej części kamienny, praktyczny w użytkowaniu jasny blat. Na ścianach płytki w kształcie rombów również w jasnym odcieniu. Co ciekawe w całej kuchni nie ma żadnej szafki – na specjalne życzenie klientów zaprojektowano wyłącznie szuflady (w tym i wewnętrzne szuflady).

W salonie połączonym z jadalnią dominują szarości. Dzięki dużym otworom okiennym pomieszczenia są dobrze oświetlone i przestronne.
Wygodna kanapa i stół z krzesłami to w zasadzie główne i jedyne meble w tej części. Uzupełnione jasnymi dodatkami i oryginalnym oświetleniem pozostawia przestrzeń na której tak bardzo nam zależało.

W łazience trochę w stylu retro centralnym punktem jest tapeta z modnym obecnie motywem roślinnym. Ściana ta miała być oderwana od spokojnego charakteru całego domu. Jest to najbardziej kolorowy akcent w tych wnętrzach.

Druga łazienka przy głównej sypialni jest w spokojniejszych barwach, ściana nad szafką i zabudową pokryta mozaiką.

Nad zabudową stelaża podtynkowego dodatkowo ukryta jest szafka z półkami. Wszystko to schowane za frontami pokrytymi luster. Na podłodze i pod prysznicem szare, kamienne płyty. Dodatkowo pod prysznicem praktyczna półka na kosmetyki na całej długości kabiny prysznicowej. Dodatkowym charakterystycznym elementem tej łazienki są czarne elementy – baterie, rama od luster, grzejnik.

Ostatnie pomieszczenie to łazienka dzieci. Bardzo oszczędna w kolorach – jedynym akcentem jest tu błękitna szafka. Na całości białe cegiełkowe kafle. Na podłodze duże, szare kafle.
Bardzo łatwa do utrzymania w czystości co w przypadku łazienki dziecięcej jest nie bez znaczenia 🙂

 

Dodatkowym charakterystycznym elementem dla tej łazienki jest podświetlenie pod wanna, co nadaje klimat podczas kąpieli.