Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Powierzchnia: 38 m2
Stan: Realizacja, 2013

 

Projekt mieszkania realizowany może nie w nowoczesnych loftach lecz w kamienicy z lat 50-tych. co daje równie urokliwy efekt, czego zasługą są dodatki. W kuchni przewodnim motywem kolorystycznym oprócz bieli, szarości i drewna jest granat, który ma swoje odbicie w detalach i dodatkach.

Untitled_Panorama1_h

Untitled_Panorama3_h

Mieszkanie z kawalerki zostało przekształcone na dwupokojowe mieszkanie (salon z aneksem kuchennym + sypialnia) z jak najbardziej efektywnym wykorzystaniem każdego metra kwadratowego. Mebel między kanapą a lodówką jest dostępny z dwóch stron, co pozwala wykorzystać jego konstrukcję do składowania książek, dokumentów.

_DSC4635_h

_DSC4646_h

_DSC4648_h

Ściana, na której wisi telewizor, jest ścianą działową między sypialnią a salonem. Dwie wąskie wnęki  z półkami na książki są wykorzystane na schowanie sprzętów RTV, książek. oraz innych gadżetów.

m13a

Drzwi do sypialni oraz łazienki są drzwiami przesuwnymi. Został zastosowany popularny system, chowający skrzydło drzwiowe w ścianie. Rozwiązanie to minimalizuje przestrzeń, która zazwyczaj jest zabierana w przypadku tradycyjnych drzwi.

_DSC4730_h

2222

W stosunkowo małej sypialni duże wrażenie robi ściana pokryta cegiełką oraz układ plakatów w czarnych ramkach, zawieszonych w ciekawym układzie. Ramki z plakatami wiszą nad blatem osadzonym na kozłach, który ma służyć jako blat do pracy przy komputerze.  Kinkiet oraz trzy lampy/żarówki zwisające z sufitu na trzech różnych wysokościach, znakomicie oświetlają miejsce pracy.

55555

m16

 

Wizualizacje – projekt mieszkania:

1

3

4

5

6

7

8