Lokalizacja: Warszawa, Wola
Powierzchnia: 72 m2
Stan: Realizacja 2014

 

Mieszkanie przeznaczone dla młodej, niezależnej kobiety, której pasją są podróże, tenis oraz moda. Mieszkanie miało być przytulne, funkcjonalne, nowoczesne oraz przede wszystkim wygodne. Dlatego w salonie znajduje się wiele tapicerowanych mebli, które nadają przytulności. Krzesła przy okrągłym stole są bardzo oryginalne w swojej formie i nawiązują do kolorystyki reszty mieszkania, gdzie kolorem przewodnim jest kolor miodowy. W tej samej kolorystyce są rolety rzymskie zamontowane na ogromnych oknach okalających całe mieszkanie.

miod-na-kolejowej-salon-1

miod-na-kolejowej-kuchnia-1

Dość znaczącym punktem salonu jest kanapa o nietypowym kształcie. Klientka zakochała się w niej od pierwszego wejrzenia więc nie było możliwości aby się nie znalazła w jej mieszkaniu. Kolor jej jest naturalny, szary, aby reszta sprzętów, mebli, foteli dobrze czuła się w jej towarzystwie. Dwa fotele o niebanalnym kształcie, z podnóżkami dobrze wpisują się w przestrzeń razem z kanapą i wzajemnie się uzupełniają.

miod-na-kolejowej-salon-2

W salonie pojawia się też ciekawa zabudowa na książki. Inspiracją był “zyg zak”, dlatego też mamy tutaj połączenie płaszczyzn w różnych konfiguracjach – pionowych oraz poziomych. Część jest zamknięta szklanym frontem.

miod-na-kolejowej-salon-3

Ten sam motyw zygzakowatych półek jest przeniesiony do korytarza. Mebel w tym miejscu pełni praktyczną funkcję – znajdują się w nim półki na buty, torby, akcesoria, miejsce na klucze, dokumenty.

miod-na-kolejowej-lazienka-1

Łazienka – prosta surowa, betonowa ściana kontrastuje z drewnianymi frontami kubików. Kubiki te to praktyczne szafeczki, zatopione w płaszczyźnie betonu.

miod-na-kolejowej-sypialnia-1

Sypialnia, prosta minimalistyczna, z łóżkiem o ciekawym kształcie w kolorze miodowym. Obok elegancka komoda, kontrastująca z łóżkiem. Nad łóżkiem wiszą lampy, które pełnią funkcję lampek nocnych.

miod-na-kolejowej-sypialnia-2