Lokalizacja: Poznań, Jeżyce
Powierzchnia: 55 m2
Stan: Realizacja, 2011

 

Projekt zrealizowany w 2011 roku, w Poznaniu. Inwestorzy to miłośnicy minimalizmu, bieli i pomarańczu, co zostało skrzętnie odzwierciedlone w projekcie wnętrza.

1

 Ściana, na której wisi telewizor, pokryta została białą cegiełką gipsową. W każdej chwili może ona być podświetlona światłem ledowym, schowanym w zabudowie pod sufitem. Takie podświetlenie ściany, w ciemne, zimowe wieczory stwarza nastrój i nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat.

2

Biel dominuje również w kuchni, co odzwierciedlają białe fronty szafek. Dodatkowo gipsowa cegiełka z salonu wkracza również niepostrzeżenie do kuchni. Biel świetnie kontrastuje ze stalą, której w kuchni nigdy nie brakuje – okap, piekarnik oraz blacha ocynkowana w postaci pasa znajdującego się nad blatem.

3

5

Wspomniany pomarańcz znalazł swoje miejsce nad stołem w postaci słynnej lampy Kartell oraz w skrzętnie dobranych dodatkach (podkładki, świece, wskazówki zegara…) Pas ściany, między lodówką a oknem został pokryty farbą tablicową, na której można zapisać przepis na wykwintne danie oraz stworzyć listę zakupów.

4

Łazienka z kolei nieco odbiega od kolorystyki reszty mieszkania, biel występuje tylko w ceramice, reszta kolorów to kolory natury, charakterystyczne dla takich materiałów jak kamień czy drewno. Motywem spójnym z resztą mieszkania są pytki ścienne oraz ich ułożenie w formie “cegiełki”.

6

7

8