Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Powierzchnia: 43 m2
Stan: Realizacja, 2012

 

Projekt zrealizowany w 2012 roku, w starej kamienicy z lat 1912-13 usytuowanej przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie. Właścicielką mieszkania jest młoda kobieta, lubująca się w bieli oraz jasnych odcieniach szarości skontrastowanych z rześkimi barwami, występującymi w dodatkach oraz niektórych meblach.

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-salon-1

Ceglana ściana w kuchni nawiązuje do klimatu starej, przedwojennej kamienicy. Skontrastowane z nią białe fronty kuchennych szafek nadają jej jeszcze większą wyrazistość. Uchwyty szafek kuchennych są przemieszane i niespójne, co nadaje im swoista unikalność.

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-kuchnia-1

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-kuchnia-2

Zwieńczeniem kuchennego uroku są gołe żarówki wiszące na kablach w kolorowych oplotach.

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-kuchnia-3

W salonie rządzi biel skontrastowana z rześkimi kolorami – zieloną kanapą oraz pomarańczowymi poduszkami na krzesłach. Do tego lekki (podwieszony) regał z wkładami ułożonymi w formie szachownicy. Loftowa lampa, w postaci przeźroczystego klosza na łańcuchu nadaje lekkości całemu salonowi.

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-salon-3

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-salon-2

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-salon-4

W sypialni dominuje najczystsza biel. Lekka lampa, lekkie białe meble, a wszystko po to aby z małej sypialni zrobić przestronne wnętrze, przytulne do spania. Pomiędzy dwiema ‚tradycyjnymi’ szafkami z zielonymi frontami znalazła się również skrzynka na owoce wykorzystana w niekonwencjonalny sposób – pomalowana na biało służy teraz jako dodatkowa półka. Loftowe kinkiety scalają klimat wnętrza.

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-sypialnia-1

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-korytarz-2

Lampa górnicza, wisząca na łańcuchu, zastosowana w korytarzu okazała się przepięknym zwieńczeniem całego wnętrza.

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-korytarz-1

Łazienka mała, ciasna ale własna, z nietypową mozaiką na podłodze, która dzięki swojemu opartowskiemu wzorowi sprawia wrażenie dużo większej niż jest w rzeczywistości.

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-lazienka-1

wiosna-na-zabkowskiej-projektowanie-wnetrz-lazienka-2