Lokalizacja: Pruszków
Powierzchnia: 94 m2
Stan: Realizacja

 

Jasne i przestronne mieszkanie w podwarszawskim Pruszkowie z wysokimi stropami i dużymi oknami stało się kanwą dla eklektycznej mieszanki stylistycznej.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-korytarz-1

Wąski korytarz zyskał na charakterze, dzięki zastosowaniu czarno-białych płytek, tworzących szachownicę, zamkniętych w bordiurze o eleganckim wzorze w tej samej kolorystyce. W części wychodzącej bezpośrednio na salon dominuje powierzchnia fornirowanych frontów szaf oraz regału na książki w ciepłym odcieniu. Naturalny materiał został zestawiony ze wzorzystą tapetą w ciemnych kolorach na sąsiadującej ścianie. Duże lustro na jej tle, optycznie powiększa przestrzeń.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-korytarz-3

Wchodząc do salonu, pierwszym, rzucającym się w oczy elementem jest duży stół na masywnych, toczonych nogach w ciemnym kolorze. Ustawione wokół niego krzesła w różnych kształtach, niektóre tapicerowane, tworzą z pozoru, lekko zwichrzoną kompozycję. Wszystkie jednak łączy stylistyka retro, kojarząca się z meblami z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Całość wieńczy industrialna, czarna lampa wisząca w matowym wykończeniu.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-salon-2

Kuchnia jest otwarta na salon. Wzór na podłodze jest powtórzeniem układu płytek z korytarza, tym razem w czarnej bordiurze.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-kuchnia-1

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-kuchnia-4

Duża ściana pod skosem, na której znajdują się meble z szarymi frontami, została pokryta białą cegłą. Oprócz charakterystycznej faktury, stanowi ona kontrast dla ściany przyległej, pomalowanej czarną farbą tablicową. Istotna jest tutaj skala. Płaszczyzna czerni jest duża, ale dzięki dobremu doświetleniu, nie przytłacza ona wnętrza, ale wydobywa i podkreśla jego detale, takie jak trzy miedziane lampy wiszące nad wyspą kuchenną.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-salon-4

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-kuchnia-2

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-salon-3

Część wypoczynkowa również charakteryzuje się eklektycznym stylem. Popielata sofa na toczonych nóżkach oraz retro fotel w delikatne prążki są konsekwentnym nawiązaniem do części jadalnianej. To samo dotyczy chromowanej, industrialnej  lampy podłogowej. Dodatkowo, na ścianie w ciemniejszym odcieniu szarości znajduje się główny bohater pomieszczenia – stary kredens w stylu art deco.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-salon-1

W całym mieszkaniu zastosowano szare listwy przypodłogowe oraz drzwi w tym samym kolorze, co stanowi spójną kontynuację zamysłu kolorystycznego.
Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-sypialnia-3

Sypialnia wyróżnia się tapicerowanym zagłówkiem łóżka o falistej linii, na tle tapety w jasnoszare pasy. Tego samego koloru są pozostałe ściany oraz zabudowa meblowa. Nadaje to pomieszczeniu subtelny klimat, sprzyjający relaksowi. Jedynym delikatnie kontrastującym elementem są trzy lampy wiszące w ciekawych kształtach i drewnianych wykończeniach.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-sypialnia-2

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-sypialnia-1

W łazience pojawiają się eleganckie szafki w ciemnym fornirze.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-lazienka-1

Ważne są detale – uchwyty, toczone nóżki, płycinowe fronty, wyoblone rogi szafki lustrzanej i miedziane wykończenia lamp oraz dodatków. Dodatkowo, eleganckiego charakteru dodają ściany w szarym odcieniu.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-lazienka-2

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-lazienka-3

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-antresola-3

Antresola, w zamyśle projektowym, miała stanowić przestrzeń umożliwiającą zarówno relaks, jak pracę w odosobnieniu. Sufit oraz ściany zostały pomalowane na ciemno-grafitowy kolor. Stare, drewniane biurko oraz masywna, fornirowana szafka pod telewizor zostały zestawione z gładką, szarą zabudową meblową oraz lampami sufitowymi w geometrycznym kształcie. Dodatkowym akcentem kolorystycznym jest turkusowa kotara, przesłaniająca część zabudowy, która nawiązuje do teatralnej kurtyny, a jednocześnie spełnia dość prozaiczną funkcję – przysłania grzejnik i umożliwia cyrkulację powietrza.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-antresola-2

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-antresola-1

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-2

Pokój kilkuletniego syna Właścicieli jest stylistycznie niezależny od reszty mieszkania. Chłopiec jest fanem klocków lego oraz Gwiezdnych Wojen, co narzuciło wybór bardzo konkretnych dodatków i kolorystyki. Ściana z drzwiami wejściowymi została pomalowana na ciemnoniebieski kolor i pokryta wielkoformatowymi naklejkami przedstawiającymi ulubionych bohaterów.

Eklektyczny-Pruszkow-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-1

 

Wizualizacje – projekt mieszkania

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-korytarz-2

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-koeytarz-1

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-korytarz-3

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-salon-3

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-salon-2

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-salon-1

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-salon-4

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-kuchnia-2

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-kuchnia-1

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-sypialnia-2

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-sypialnia-1

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-lazienka-3

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-lazienka-2

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-lazienka-1

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-2

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-3

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-1

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-antresola-1

eklektyczny-pruszkow-projektowanie-wnetrz-antresola-2