Lokalizacja: Warszawa, Powiśle
Powierzchnia: 140 m2
Stan: Realizacja projektu

 

140-metrowe Mieszkanie na Powiślu dla czteroosobowej rodziny. W części centralnej mieszkania, czyli w salonie połączonym z piękną, stylizowaną kuchnią, toczy się całe życie rodziny. Dlatego też obie przestrzenie są niezwykle reprezentacyjne i sprytnie podzielone między sobą za pomocą podwyższonej wyspy, która to oddziela te dwie strefy – kuchenną i wypochynkową. Na ścianach salonu oraz kuchni widnieje sztukateria – główny element ozdobny mieszkania, który pojawia się również w innych pomieszczeniach. W sztukaterię zostały wkomponowane piękne obrazy oraz kinkiety, podkreślające jeszcze bardziej szyk i elegancka całego mieszkania.

elegancja-na-powislu-salon-7

elegancja-na-powislu-kuchnia-1

elegancja-na-powislu-kuchnia-2

elegancja-na-powislu-kuchnia-3

elegancja-na-powislu-kuchnia-4

elegancja-na-powislu-kuchnia-6

Część jadalniana znajduje się w bocznej części mieszkania, zaraz przy wykuszu z oknami. Nad oryginalnym stołem wisi równie oryginalna lampa.

elegancja-na-powislu-salon-4

elegancja-na-powislu-salon-3

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są prawie nie widoczne drzwi z salonu do sypialni, wkomponowane w jedną ze ścian salonu. Dzięki temu, że krawędzie drzwi zostały przykryte sztukaterią, sprawiają wrażenie elementu ściany i są praktycznie niewidoczne. W konsekwencji sypialnia stanowi niewidoczną część mieszkania.

elegancja-na-powislu-salon-9

Na głównej ścianie w salonie, za gzymsem, znajduje się zwijany ekran.

elegancja-na-powislu-salon-8

elegancja-na-powislu-salon-2

elegancja-na-powislu-salon-1

Otwierając “niewidoczne” drzwi wkraczamy do sypialni rodziców. Jest ona bardzo elegancka, co konsekwentnie podkreśla sztukateria na ścianach. W sypialni znajduje się również pół otwarta garderoba, z szarym regałem oraz szufladami, które wypełniają pomieszczenie aż do samego sufitu. Schodkowe elementy mebla obłożone zostały tapicerowaną okładzina.

elegancja-na-powislu-sypialnia-2

elegancja-na-powislu-sypialnia-3

elegancja-na-powislu-sypialnia-1
elegancja-na-powislu-lazienka-1Na prawo od wejścia, za białymi, prawie niewidzialnymi, chowanymi w ścianie drzwiami, znajduje się elegancka łazienka, zachowania w kolorystyce bieli, beżu i czerni. Czarno-biała mozaika na podłodze oraz czarny blat nadaje charakter całemu pomieszczeniu a jednocześnie podkreśla biel oraz beże występujące na ścianach. Tafla szkła oddzielająca łazienkę od kabiny prysznicowej jest w formie drzwi przesuwnych, co pięknie komponuje się z całą elegancją tego pomieszczenia.

elegancja-na-powislu-lazienka-3

elegancja-na-powislu-lazienka-2

Korytarz również zalicza się do części reprezentacyjnej całego mieszkania. Szafy są w kolorze ścian oraz z stanowią jednocześnie kontynuację sztukaterii, zlewają się z nimi tworząc jednolitą całość. Szafa z lustrzanymi frontami powiększa przestrzeń i tworzy ciekawe wrażenie przestrzenne.

elegancja-na-powislu-korytarz-1

elegancja-na-powislu-korytarz-2

elegancja-na-powislu-korytarz-3

elegancja-na-powislu-korytarz-4

Toaleta do które wchodzi się z korytarza, nawiązuje do reszty pomieszczeń swoją elegancją i zastosowaniem sztukaterii. Jest prosta  oraz wyróżnia ją stojąca minimalistyczna umywalka oraz spektakularny żyrandol, który dzięki kryształkowym koralikom, niesamowicie rozprasza światło w całym pomieszczeniu.

elegancja-na-powislu-korytarz-5

Łazienka dzieci

elegancja-na-powislu-lazienka-dzieci-1

elegancja-na-powislu-pokoj-corki-5

Pokój dziewczynki, niepoprawnej romantyczki, jest zaprojektowany z dużą dozą subtelności oraz delikatności. Przeważa biel, a najmocniejszym i najbardziej charakterystycznym elementem pomieszczenia jest biało-turkusowa tapeta z geometrycznymi kształtami jodełki, co ma nawiązywać do ułożenia dębowej podłogi.

elegancja-na-powislu-pokoj-corki-1

elegancja-na-powislu-pokoj-corki-2

elegancja-na-powislu-pokoj-corki-3

 

Wizualizacje:

333

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-salon-3

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-salon-4A

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-salon-5A

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-sypialnia-1

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-sypialnia-2

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-lazienka-glowna-1

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-lazienka-glowna-2

 

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-korytarz-1

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-korytarz-2

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-lazienka-1

Kolejna łazienka to łazienka dla dzieci, zaprojektowana w nieco bardziej nowoczesnym stylu, z racji doboru płytek, oraz kolorowych lamp zwisających nad lustrem. Cała łazienka zachowuje jednak ciepłą kolorystykę beżu tak aby komponować się z pozostałymi pomieszczeniami mieszkania. Nawet patchworkowe kafelki, występujące w strefie z lustrem oraz pod prysznicem, są w ciepłej i spokojnej kolorystyce ale jednocześnie nadają łazience oryginalnego i nieco młodzieżowego charakteru.

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-lazienka-2

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-1

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-2

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-3

Pokój syna, to również proste kształty mebli oraz jeden mocny punkt jakim jest fototapeta Nowego Jorku znajdująca się zaraz za biurkiem, odpowiednio oświetlona od góry przez halogeny. Łóżko, pełniące również rolę kanapy, umiejscowione jest w samym rogu pokoju. Z łóżka można swobodnie oglądać telewizję, ponieważ sam telewizor jest ustawiony odpowiednio na specjalnie zaprojektowanym regale, który pomieści multimedia jak i wszystkie potrzebne chłopięce przybory.

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-4

Eleganckie-powisle-projektowanie-wnetrz-pokoj-dziecka-5