Lokalizacja: Warszawa, Wola
Powierzchnia: 60 m2
Stan: Realizacja, 2015

 

Trzypokojowe mieszkanie, przeznaczone dla młodego mężczyzny, w pierwotnym założeniu miało przede wszystkim charakteryzować się prostotą. Twórcze wysiłki doprowadziły do stworzenia przejrzystej przestrzeni, urozmaiconej akcentami w różnych odcieniach ulubionego koloru Inwestora – niebieskiego.

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-kuchnia-1

Wszystkie pomieszczenia wypełnione są dużymi płaszczyznami bieli pokrywającej ściany i fronty meblowe. Aby ocieplić nieco wnętrza, zestawione zostały one z naturalnym drewnem, które pojawia się na podłodze oraz w postaci wykończeń części mebli. Niemal każde z pomieszczeń zostało także wyróżnione indywidualnym wzorem geometrycznym, który powstaje z różnokształtnych płytek lub stanowi deseń na tapecie.

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-korytarz-1

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-korytarz-2

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-korytarz-3

W korytarzu zastosowane zostały małe kwadratowe płytki układające się w geometryczny wzór. Niebieskie kostki korespondują z lampą wiszącą w osi wejścia, a kontrastowy, ciemny odcień części ścian w korytarzu bezpośrednio nawiązuje do kolorystyki wzoru na podłodze.

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-kuchnia-2

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-kuchnia-3

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-kuchnia-4

Układ płytek w korytarzu przechodzi do kuchni – tym razem w nieco innej konfiguracji, ale przy zachowaniu tych samych formatów i kolorów płytek. Zestawienie go z neutralną bielą frontów meblowych oraz ścian ma na celu wyodrębnienie go, bez konkurowania z pozostałymi płaszczyznami. Proste białe płytki ścienne ułożone w karo są przeskalowanym odzwierciedleniem układu na podłodze.

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-salon-1

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-salon-2

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-salon-3

Kuchnia płynnie przechodzi w salon z jadalnią, gdzie, ponownie, neutralna kolorystyka staje się tłem dla niebieskich akcentów – krzeseł w różnych odcieniach tej samej gamy i dużego wygodnego fotela.

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-sypialnia-1

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-sypialnia-2

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-sypialnia-3

Zgodnie z życzeniem Inwestora, sypialnia miała być wyposażona w absolutne minimum. Niezbędne było wygospodarowanie miejsca na dużą szafę, ale dzięki zastosowaniu w niej białych gładkich frontów, nie odróżnia się ona od płaszczyzny pozostałych ścian. Na ścianie za łóżkiem pojawia się tapeta w drobny geometryczny wzór i stanowi ona wizualną dominantę w neutralnym wnętrzu, spójną z zamysłem kolorystycznym pozostałych pomieszczeń.

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-toaleta-1

Nieduża toaleta została zaprojektowana w odcieniach bieli i szarości. Tak jak w reszcie mieszkania, neutralną kolorystykę przełamują drewniane wykończenia, a charakteru nadaje jej geometryczny motyw ułożony z płytek w kształcie rombów.

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-lazienka-1

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-lazienka-2

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-lazienka-3

gielda-niebieskosci-new-projektowanie-wnetrz-lazienka-4

Łazienka także została utrzymana w neutralnym klimacie. Wykorzystane forniry są niceo ciemniejsze, niz w pozostałych pomieszczeniach. Również tutaj wykorzystany został geometryczny motyw – tym razem w formie układu heksagonalnych płytek.

 

Wizualizacje – projekt mieszkania:

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-salon-1

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-korytarz-1

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-kuchnia-1

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-kuchnia-salon

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-salon-2

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-sypialnia-2

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-sypialnia-1

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-wc

gielda-niebieskosci-projektowanie-wnetrz-lazienka