Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Powierzchnia: 70 m2
Stan: Realizacja, 2013

 

Projekt mieszkania został zrealizowany podczas okresu wakacyjnego w 2013 roku.  Właścicielami 70-cio metrowego mieszkania jest młode małżeństwo, których celem było szybkie ale jednocześnie i stylowe wykończenie mieszkania. Projekt został ukończony praktycznie w ciągu miesięcy wakacyjnych, gdyż właściciele nie mogli dłużej czekać z przeprowadzką ponieważ spodziewali się narodzin pierwszego dziecka.

Untitled_Panorama4Kolorystyka mieszkania jest jednolita, dominuje biel przełamana akcentami czerni, pomarańczu oraz szarości. Dużą rolę odrywa tutaj drewniana podłoga w kolorze naturalnego i ciepłego dębu. Całość wnętrza tworzy harmonię i ład przestrzenny.

Untitled_Panorama2

Bardzo ciekawym rozwiązaniem zagospodarowania przestrzeni jest regał o asymetrycznym układzie półek. Regał ten pomieści zarówno sporą ilość książek jaki i wysokie wazony z kolorowymi kwiatami.

_DSC7445-copy

_DSC7390-copy

Kuchnia dopasowuje się kolorystyką do reszty mieszkania – dominuje w niej biel odzwierciedlona w płytkach w kształcie cegiełek oraz białych meblach kuchennych. Przełamaniem ascetycznej bieli jest drewniany blat, który z kolei nawiązuje do drewnianych elementów obecnych w salonie. Pomarańczowa lampa zwisająca na długim kablu jest dopełnieniem klimatu całego mieszkania. Poprzez odpowiednie zaprojektowanie szafek oraz sprzętów kuchnia jest bardzo funkcjonalna i odpowiednio zoptymalizowana.

1

_DSC7490-copy

_DSC7499

2

Wyjściowe mieszkanie było bardzo funkcjonalne i ustawne w związku z tym nie było potrzeby zmian w układzie ścian. Głównym celem właścicieli było stworzenie dużej ilość szaf oraz miejsca do przechowywania najrozmaitszych rzeczy. W tym celu został zaprojektowany ciąg szaf w korytarzu z wydzieloną częścią na ubrania, osobną częścią na buty oraz częścią gospodarczą.

_DSC7459-copy

_DSC7542-copy

 

Łazienka jest stonowana kolorystycznie i wypełniają ją jasno beżowe płytki na ścianach w dwóch rodzajach (fazowane i gładkie) przedzielone czarną listwą, która wyodrębnia również lustro jako jedną spójna płaszczyznę. Lustro jest głównym elementem łazienki, sprawia, iż czujemy się jakbyśmy przebywali w znacznie większym pomieszczeniu. Pomysłowymi dodatkami w łazience są też: grzejnik o charakterystycznym design’ie oraz dekoracyjna szklana lampa koloru pomarańczowego zwisająca obok umywalki.

3

_DSC7549-copy

4

Konwencja biało-czarnej przestrzeni została również utrzymana w sypialni. Biała cegła ma za zadanie wprowadzić fakturę do pomieszczenia oraz je wyciszyć, aby było odpowiednie do odpoczynku. Natomiast obrazki w ciemnych ramkach mają dodać charakteru.

_DSC7561-copy

_DSC7565-copy

Wizualizacje – projekt mieszkania:

wizka-1

wizka-2

wizka-3

wizka-4

wizka-5

wizka-6