Lokalizacja: Warszawa, Grochów
Powierzchnia: mieszkanie ok. 70 metrów m2
Stan: Wizualizacje, projekt w trakcie realizacji

 

Jest to dla nas wyjątkowa realizacja ponieważ mieszkanie usytuowane jest na ostatnim piętrze gdzie sufit  znajduje się na różnych wysokościach od najniższego poziomu przy oknie do najwyższego przy korytarzu. Przez takie zróżnicowanie sufitu można było stworzyć ciekawe wnętrze które podkreśla tego typu własciwości.

Dzięki temu nad wejściem do salonu powstała ciekawa antresola z miejscem na niewielki składzik.

Salon połączony został z jadalnią i kuchnią. Usunięto tu ściankę oddzielającą część salonową od kuchni – dzięki temu wnętrze nabrało przestrzeni.
Kuchnię zaprojektowano z szarymi frontami i lodówką side by side w wysokiej zabudowie.

Wyspa kuchenna do której przystawiona jest kanapa rozdziela obie funkcje pomieszczenia. Na ścianie między pomieszczeniami wymieniono również grzejnik na dekoracyjny. Na całej przestrzeni rozplanowano czarne lampy jako mocny akcent kolorystyczny. Uwagę zwraca również nietypowa lampa nad stołem w jadalni – jest to dwuramienna lampa ścienna.

Na podłodze w kuchni hiszpańskie, dekoracyjne płytki które idealnie łączą się z drewnianą podłogą.

W przedpokoju, zaraz przy wejściu do mieszkania znajduje się wysoka szafa z tapicerowanym siedziskiem. W całym mieszkaniu zastosowano oryginalne połączenie drzwi wewnętrznych w grafitowym kolorze w kontraście z białymi opaskami. Drzwi do łazienki mają dodatkowo wklejone lustro od zewnętrznej strony, które spełnia walory estetyczne jak i praktyczne w przedpokoju.

Z przedpokoju przenosimy się do łazienki głównej w surowych barwach. Przy samym wejściu znajduje się głęboka szafa gospodarcza z ukrytą pralką.
Na podłodze i obudowie wanny łatwe do utrzymania w czystości płytki imitujące beton. Na głównej ścianie czarne matowe płytki ułożone w jodełkę tzw. chevron, z białymi fugami. Natomiast drewniane akcenty ocieplają surowe wnętrze.

Druga łazienka utrzymana jest w tej samej estetyce kolorystycznej. Znajduje się tu kabina prysznicowa z funkcjonalną wnęką na kosmetyki. Tu również znajdziemy drewniane akcenty spójne z łazienką główną.