Lokalizacja: Józefosław (pod Warszawą)
Powierzchnia: 180 m2
Stan: Realizaja 2013

 

Lekkość Prowansji to projekt inspirowany pięknem prowansalskich willi, które są z natury lekkie, przytulne oraz rustykalne. Mieszkańcami tego domu jest są młodzi rodzice z małym chłopcem, który przyszedł na świat w momencie rozpoczęcia remontu. Dom znajduje się w przepięknej okolicy, wypełnionej domkami oraz uliczkami przypominającymi nadmorskie, francuskie krajobrazy. Wnętrze całego domu jest kontynuacją tego stylu jakim charakteryzuje się okolica.

salon9

Przy projektowaniu wnętrza zostały zastosowane kolory, materiały oraz kształty, które wprowadzają nas w klimat francuskich, nadmorskich willi, czyli są to wnętrza lekkie, zwiewne, przytulne i delikatne. W domu dominują biele, beże, odcienie ecru, oraz brązów. Przełamaniem tych barw jest błękit, wykorzystany w lampach nad wyspą oraz we wstążkach ozdabiających rolety rzymskie w kuchni.
lekkosc-prowansji-realizacja-salon-2

Charakterystycznym elementem, który przewija się w wielu pomieszczeniach projektowanej przestrzeni jest lamperia. W salonie jest to tapeta na jednej ze ścian zwieńczona listwa sztukateryjną. Ciekawym punktem salonu jest komoda pod telewizorem, na której stoją sprzęty audio i wideo, idealnie wpisujące się w stylistykę wnętrza.

lekkosc-prowansji-realizacja-salon-3

Jednym z centralnych punktów w salonie jest stylizowany piec kaflowy pełniący funkcję kominka. To właśnie przy nim znajdują się dwie sofy ustawione na przeciwko siebie, przykryte dużą ilością miękkich poduszek.

lekkosc-prowansji-realizacja-salon-7

lekkosc-prowansji-realizacja-salon-6

 

Kuchnia – biała, z dekoracyjnymi, płycinowymi frontami jest jasna, przejrzysta oraz funkcjonalna z ciemnoszarym, szerokim, kamiennym blatem. Nad blatem widnieją płytki kamienne ułożone w cegiełkę, które nadają wnętrzu subtelny charakter z kolei wiszące szafki posiadają przeszklenie dzielone ukośnymi szprosami, co nadaje kuchni lekkości. Głównym elementem, dzielącym kuchnię od salonu jest dość duża wyspa, wsparta ozdobnymi, toczonymi z drewna nogami. Nad blatem widnieją wspomniane wcześniej błękitne lampki, które dopełniają charakter kuchni. Od strony salonu na ściance pod blatem widnieje dekoracyjny motyw góralski, który miał nawiązywać do umiłowanych przez właścicieli polskich gór. Panel ten jest podświetlany.

lekkosc-prowansji-realizacja-salon-5

lekkosc-prowansji-realizacja-salon-9

lekkosc-prowansji-realizacja-kuchnia-1

lekkosc-prowansji-realizacja-kuchnia-2

Łazienka na dole jest mała i skromna, ale charakterem nie odbiega od reszty wnętrza ze względu na zastosowane kolory oraz chromowany retro grzejnik. Płytki ułożone są w pionie i mają charakterystyczne płyciny. Układ tych płytek zwieńczony jest listwą sztukateryjną w kolorze płytek.

Zaraz przy schodach znajduje się kredens, który wpasowuje się w stylistykę całego domu i jest zaprojektowany w stylistyce kuchni. Schody prowadza nas na górę, na piętro, gdzie znajdują się pozostałe pomieszczenia mieszkalne.

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-mala-1

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-mala-2

Łazienka – kamienna, z dodatkami w stylu retro w postaci starannie dobranej ceramiki oraz baterii łazienkowych. Nad wolno-stojącą wanną unosi się belka, z której zwisa dekoracyjna lampa. Przełamaniem kamiennego stylu łazienki jest kolor czarny wyrażony w lampie, kinkietach oraz czarnych stojakach pod umywalkami, będących autorskim projektem architekta. Czarny kolor jest również widoczny w sztukaterii, która zwieńcza położone do pewnej wysokości kamienne płytki.

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-1

Łazienka jest sporych rozmiarów i mieści wszystkie niezbędne sprzęty – prysznic, stylową wannę wolno stojącą, bidet oraz muszlę klozetową, oraz dwie spore umywalki – przez co można nazwać to pomieszczenie śmiało salonem kąpielowym.

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-5

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-4

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-3

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-8

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-6

W pokoju małego Stasia – przyszłego marynarza 😉 – dominują złamane biele oraz przeróżne odcienie koloru niebieskiego odzwierciedlone w dodatkach takich jak lampy, rolety, uchwyty szaf, narzuty oraz przede wszystkim efektowne lampy wiszące na granatowych belkach. Znajduje się tu również wspomniana lamperia – tapeta tym razem w błękitno białe pasy.

lekkosc-prowansji-realizacja-pokoj-dziecka-2

Meble są starannie dobrane i w całości tworzą ciepły, prowansalski klimat.

lekkosc-prowansji-realizacja-pokoj-dziecka-3

lekkosc-prowansji-realizacja-pokoj-dziecka-4

lekkosc-prowansji-realizacja-pokoj-dziecka-5

lekkosc-prowansji-realizacja-pokoj-dziecka-6

Sypialnia rodziców jest mała, ale znajduje się w niej wszystko co w sypialni powinno się znaleźć. Za łóżkiem widnieje tynk dekoracyjny, który nadaje ciepła i przytulności temu pomieszczenie. Na przeciwko łóżka jest zabudowa stolarska z wnęką na telewizor oraz z szafą na ubrania. Nie może zabraknąć również tapety, która znajduje się prawie w każdym pomieszczeniu. Tapeta jet bardzo delikatna, posiada subtelne kwiatowe motywy.

lekkosc-prowansji-realizacja-sypialnia-2

lekkosc-prowansji-realizacja-sypialnia-3

lekkosc-prowansji-realizacja-sypialnia-1

Łazienka gościnna jest w swojej formie surowa i ascetyczna. Dominuje w niej biel oraz szarość. Zabudowa pod umywalkę, pralkę oraz lustro jest wykonana z drewna sosnowego, bejcowanego na szary kolor.

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-srednia-2

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-srednia-1

Pokój telewizyjno – rekreacyjny znajduje się na strychu i jest to jedno ze zrealizowanych marzeń właściciela. Pokój, jak przystało na pokój kinowy, jest utrzymany w ciemnych barwach, dominuje kolor ciemno granatowy. Na ścianie kolankowej znajduje się tapeta w paski (motyw ten nawiązuje do pomieszczeń znajdujących się w reszcie domu, gdzie również są tapety w pasy). Tapeta ma męski charakter i jest przyklejona w pionie, tak aby wydłużyć pomieszczenie. Najważniejszym punktem tego wnętrza jest duży ekran, na którym można wyświetlić filmy ze znajdującego się na przeciwko projektora.

lekkosc-prowansji-realizacja-strych-1

Dodatkowo jest to miejsce gdzie właściciel domu może się oddać swojej pasji, jaką jest gra na perkusji. Motyw tego instrumentu został również uchwycony w neonie znajdującym się na ciemnej ścianie. Na tej samej ścianie znajdują się również skupiska okrągłych kinkietów – lampek, które tworzą razem zgraną kompozycję.

lekkosc-prowansji-realizacja-strych-2

Na tym samym poziomie, zaraz przy ekranie, znajduje się również malutka toaleta. Jest ona w kolorystyce bieli – zastosowana została taka sama tapeta jak w pokoju, w pasy, lecz w białej kolorystyce i położona w poziomie, tak aby poszerzyć wnętrze. Oprócz tapety znajduje się również cegiełka, która nadaje wnętrzu charakter. Warto zwrócić uwagę na umywalkę która idealnie wpisuje się w to wnętrze.

lekkosc-prowansji-realizacja-lazienka-strych-1

 

Wizualizacje – projekt domu:

3a

9

WIZKI2

1a

WIZKI3

7a

5a

11