Lokalizacja: Warszawa, Wilanów
Powierzchnia: 122 m2
Stan: Realizacja 2014

 

Mieszkanie przy Alei Wilanowskiej zaprojektowane zostało dla trzy-osobowej rodziny. Projekt tego mieszkania łączy harmonijna mieszkanka kilku stylów  – skandynawski, minimalistyczny oraz prowansalski. W rezultacie powstało piękne i przejrzyste mieszkanie odzwierciedlające pasje i styl właścicieli.

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-salon-3

Biel oraz zastosowane drewno na ścianach, przywołujące klimat skandynawski, zostały przełamane ciemnym fornirem niektórych mebli (w salonie i gabinecie) oraz mocnymi akcentami kolorystycznymi w postaci fotela w intensywnie niebieskim kolorze oraz turkusowych zasłon w gabinecie i sypialni córki właścicieli.

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-salon-1

Założeniem projektowym było stworzenie wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni, która sprzyja relaksowi i celebracji życia rodzinnego. W początkowym etapie, kiedy powstawała koncepcja, konkretna stylistyka nie została ściśle narzucona. We wnętrzach miały przewijać się elementy skandynawskie, prowansalskie, a także akcenty charakterystyczne dla stylu amerykańskiego. Celem było stworzenie niepowatarzalnego wnętrza, które pasowałoby do charakteru i osobowości domowników. Istotne było rzetelne skupienie się na ich potrzebach tak, aby stworzyć spójne przestrzenie skierowane zarówno do każdego z członków rodziny z osobna, jak również strefę wspólną, w której czuliby się dobrze razem.

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-salon-4

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-korytarz-1

Niewielka kuchnia zyskała na funkcjonalności dzięki przedłużeniu blatu roboczego o węższy blat jadalniany/roboczy oparty na delikatnych nóżkach. Wygospodarowane dodatkowo siedzisko na parapecie kuchennym umożliwia wspólne spędzanie czasu podczas przygotowywania posiłków.

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-korytarz-2

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-kuchnia-2

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-lazienka-dzieci-1

Sprytnie pomyślana toaleta dla gości spełnia także funkcję pralni. Ciemnoszara boazeria na ścianach w łazience kryje zamaskowane fronty, za którymi znajduje się pralka, suszarka oraz przestrzeń gospodarcza.

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-toaleta-1

Jednym z ciekawszych pomieszczeń jest pokój kąpielowy przy sypialni rodziców, do którego wchodzi się przez podwójne, białe drzwi. Jest on skąpany w dziennym świetle, które wpada przez duże okna oraz jest wykończony naturalnymi materiałami – drewnem na ścianie, podłodze oraz drewnianymi meblami. Charakteru tej łazience nadają czarne dodatki, w postaci kinkietów, uchwytów oraz lamp, które podkreślają naturalny charakter łazienki. Wolnostojąca wanna jest dopełnieniem tego pomieszczenia, dzięki czemu całość jest idealnym miejscem dla relaksu i wyciszenia.

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-lazienka-glowna-1

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-sypialnia-2

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-sypialnia-3

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-sypialnia-1

Pokój czteroletniej córki został tak przemyślany aby nie zabrakło w mim na nic miejsca. W rogu przy oknie znajduje się kącik do rysowania oświetlony wiszącą lampką. Nad stolikiem cześć ściany została pomalowana farba magnetyczną na której można wieszać rysunki plastyczne córki.

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-pokoj-corki-1

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-pokoj-corki-2W pokoju tym znalazło się też miejsce na mini szałas, ulubione miejsce na zabawy małej dziewczynki. Ciekawym zabiegiem dekoracyjnym są trzy kolorowe baloniki wiszące na ścianie, które są jednocześnie kinkietami. Razem z tapetą położona w formie lamperii Dodają uroku oraz sprawiają ze pokój jest bardzo przytulny.

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-pokoj-corki-3

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-pokoj-corki-4

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-gabinet-1

 

Wizualizacje – projekt mieszkania:

 

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-salon-1

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-salon-3

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-salon-2

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-kuchnia-1

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-kuchnia-2

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-salon-nocna-sceneria-1

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-salon-nocna-sceneria-2

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-lazienka-master-1

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-lazienka-master-2

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-lazienka-srednia-2

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-lazienka-srednia-1

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-lazienka-srednia-3

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-toaleta-1

prostota-i-piekno-projektowanie-wnetrz-wizualizacje-korytarz-1