Lokalizacja: Warszawa, Park Kellera
Powierzchnia: mieszkanie ok. 94 m2
Stan: Wizualizacje, projekt w trakcie realizacji

 

Projekt mieszkania w eleganckiej kamienicy w stylu Art Deco. Mieszkanie dla małżeństwa z długim stażem. Cenią sobie tradycję z odrobiną nowoczesności. Ich marzeniem było, aby przenieść ducha żoliborskiej kamienicy do wnętrz tego mieszkania. W korytarzu wykorzystana została tradycyjna posadzka z czarną bordiurą.

Na jednej ze ścian stoi stary singer a nad nim wiszą zdjęcia rodzinne na czym bardzo zależało właścicielom.

Salon – nieco eklektyczny – właściciele przenieśli część mebli ze swoich poprzednich mieszkań, które są pamiątką po rodzinie – stół, krzesła, fotele. Zostały jednak na nowo pokryte tapicerką oraz odrestaurowane.

Za przesuwnymi, chowanymi w ścianie drzwiach, kryje się spora kuchnia, zaprojektowana w tradycyjnym stylu.

Podłoga, płytki oktagonalne, mają nawiązywać do preferowanego stylu przez właścicieli, czyli stylu jaki panuje w starych kamienicach.

Łazienka, przestronna, z wanną oraz prysznicem, utrzymana w białej kolorystyce, przełamana orientalnymi kaflami zastosowanymi za lustrem, oraz pod prysznicem. Nadają one charakteru całej łazienki i sprawiają że łazienka nie jest mdła.

Toaleta – płytki ułożone na ścianie, w formacie 10×10, biało czarne, układane na przemian, nadają toalecie charakteru i sprawiają że toaleta nabiera dynamiki. Dodatkowym, żywym elementem jest sama podłoga, jej niekonwencjonalny kolor sprawia, że toaleta jest żywa i promienna. Reszta mebli pozostała w białej kolorystyce, a drewniany blat łączy charakter płytek z delikatnymi meblami.

Sypialnia p. Andrzeja:

Sypialnia p. Małgorzaty: