Lokalizacja: Warszawa, Stara Ochota
Powierzchnia: 70 m2
Stan: Realizacja, 2013

 

Przy projektowaniu siedemdziesięciometrowego mieszkania, znajdującego się na warszawskiej Starej Ochocie, celem było uzyskanie ciepłego i przytulnego miejsca do którego chce się wracać oraz w którym chce się przebywać. Klimat mieszkania spełnił oczekiwania klienta dzięki zastosowaniu ciepłych kolorów w wystroju wnętrza, dużej ilości mebli fornirowanych oraz delikatnych i wygodnych kanap i foteli. Przytulnego nastroju dodają odpowiednio dobrane tapety, które możemy podziwiać zarówno w sypialni jak i w korytarzu. Każda z tapet ma swój charakter i styl.

`

W korytarzu znajduje się biała tapeta z charakterystycznym motywem geometrycznym, nakreślonym delikatną, szarą kreską. Wzór z tapety pojawia się również w łazience – na płytkach podłogowych oraz na obrazie.  Korytarz jest bardzo reprezentacyjny za sprawą dużych, fornirowanych szaf, ekscentrycznej żółtej pufy oraz punktowego oświetlenia.

22

222

Łazienka w porównaniu do reszty mieszkania jest bardzo ascetyczna a wręcz laboratoryjna. Białe płytki doskonale komponują się z geometrycznym, kolorowym wzorem na podłodze. Obraz znajdujący się w łazience został dość dokładnie dopasowany do podłogi oraz w pewnym sensie stanowi jej kontynuację. Ciekawym akcentem dekoracyjnym a jednocześnie przełamującym biel łazienki jest wściekle zielona trawa w metalowych doniczkach.

3l

2222

33333

53

Z łazienki przenosimy się do przytulnej sypialni, gdzie znajduje się tapeta imitująca materiał w kolorze miedzianym. Sprawia ona, że sypialnia jest bardzo ciepła i pięknie komponuje się z tapicerowanym łóżkiem, z dużym fotelem oraz fornirowanymi szafkami. Każdy z mebli w sypialni został dokładnie przemyślany tak, aby w intuicyjny sposób tworzyć jedną zwartą całość. Dlatego też kolor i wzór fotela został dopasowany do koloru ścian, jak i same szafeczki, za pośrednictwem żółtej szufladki, nawiązują do całości wnętrza.

Untitled_Panorama1

2

333

W mieszkaniu bardzo dużą rolę odgrywa światło, które w dużej mierze oświetla punktowo wybrane obiekty. Odpowiednie skierowanie światła na wybrany mebel daje nieskończone możliwości w kreowaniu odpowiedniego klimatu na każdą okazję. Przykładowo możemy zobaczyć jak odpowiednio skierowane światło uwypukla choćby regał z książkami.

Untitled_Panorama5

3

W części wypoczynkowej główną uwagę przykuwa żółte, kultowe krzesło RM58 projektu Romana Modzelewskiego. Krzesło zaprojektowane w roku 1958 jako prototyp nigdy wcześniej nie zostało wdrożone do masowej produkcji. Dopiero w 2012 roku zostało wskrzeszone i wystawione do masowej sprzedaży przez młodą grupę projektową i odnosi w tej chwili zasłużone sukcesy. Żółte krzesło pełni rolę łącznika kolorystycznego  pomiędzy eklektyczną kuchnią a częścią wypoczynkową.

34

Żółta lampa oraz żółte kafelki na ścianie są częścią gry kolorów, jaka panuje w przestrzeni kuchennej. Kuchnia jest feerią kolorów począwszy od brązowej lodówki poprzez kolorowe płytki ułożone według wizji i fantazji klienta a skończywszy na kolorowym obrazie przy stole.