Lokalizacja: Warszawa, ul. Wędrowców
Powierzchnia: mieszkanie ok. 92 m2
Stan: Wizualizacje, projekt w trakcie realizacji

 

Zapraszamy na wędrówkę po wnętrzach mieszkania na ul. Wędrowców.
Właściciele dali nam dość dużą swobodę budżetową a my tego zaufania nie nadużyliśmy 🙂
Wędrówkę rozpoczynamy od przedpokoju. Prowadzi on do dwóch części mieszkania – dziennej i prywatnej rozdzielając je narożnym regałem ażurowym.
Bezpośrednio z przedpokoju wchodzimy do kuchni. Minimalistyczna kuchnia z wyspą utrzymana jest w szarych, chłodnych odcieniach. Dominuje tu kształt heksagonu który znajdziemy na podłodze ale również na ścianie między szafkami.

W bocznej części szafek kuchennych znalazło się miejsce na półki z winem i miejsce na książki kuchenne. Na wprost kuchni znajduje się jadalnia z dużym drewnianym stołem i kolorowymi krzesłami. Przy wyspie kuchennej dodatkowe hokery na szybką kawę i przegląd prasy – tym razem w mocnym żółtym kolorze.
Ten sam akcent kolorystyczny znajdziemy również w salonie. Jest kontrastem do szarego narożnika i ciemnej ściany pokrytej farbą tablicową.

W salonie znajdziemy również kominek pokryty tynkiem imitującym beton. Obok wycięto wnękę i pomalowano na czarno – dzięki temu mamy dekoracyjne i praktyczne miejsce na drzewo do kominka. Oryginalne oświetlenie zwraca uwagę po wejściu do salonu. W centralnym miejscu zamontowano metalową rurę do tańca – na potrzeby treningów Pani domu.

W tym mieszkaniu dominują wszystkie odcienie szarości.
W łazience znalazło się miejsce zarówno na wannę jak i na prysznic.

Nad wanną zastosowano płytki trójwymiarowe i dekoracyjny, prosty czarny grzejnik. Obok praktyczne półeczki. Nad WC szafki na ręczniki z frontami w różnych odcieniach szarości. Drzwi do prysznica wykonano w industrialnym klimacie a nad prysznicem i szafką z umywalką rozciąga się w listwie oświetlenie LED. Pod prysznicem natomiast zastosowano oświetlenie podłogowe idealnie podświetlające płytki z tej samej serii co podłogowe jednak w nowym delikatniejszym formacie. Obok prysznica ukryto w zabudowie pralkę.

Kolejne pomieszczenie to gabinet gospodarzy. Mamy tu biurko z dwoma stanowiskami pracy przygotowane na zamówienie. Ponieważ gabinet może również pełnić funkcję pokoju gościnnego po przeciwnej stronie znajdziemy rozkładaną sofę w żółtym kontrastowym kolorze.

Przez licowane drzwi w gabinecie przechodzimy do sypialni głównej. Mamy tu toaletkę z podświetlanym lustrem oraz szerokie tapicerowane łóżko. Dominująca w tym pomieszczeniu jest ściana w kolorze butelkowej zieleni która rozciąga się na część szafy. Przytulnego klimatu dodaje lampa z piór.