Lokalizacja: Warszawa, Wilanów
Powierzchnia: 80 m2
Stan: Realizacja/Wizualizacje

 

Projekt mieszkania na warszawskim Wilanowie o powierzchni około 80 metrów kwadratowych.

Mieszkanie jest nieprzeładowane zbędnymi dekoracjami, rekwizytami, meblami. Jest czysto, przejrzyście a dominującym kolorem jest kolor szary. Jak mówią właściciele mieszkania – na tym jej własnie zależało, aby nie przeładować wnętrza i przede wszystkim go nie zagracić. Udało się. Dzięki skrzętnie dobranym dodatkom takim jak, kanapa w kontrastowym, niebieskim kolorze, lampa nad kanapą, lampy nad stołem (autorski wybór właściciela) udało się uzupełnić monochromatyczną całość wnętrza i nadać jemu dynamizm. Wspomniane lampy znajduję się nad długim stołem jadalnianym. Jest on na tyle długi aby trzy miedziane lamy o rożnych średnicach i kształtach wyglądały nad nim zjawiskowo.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_korytarz_1

Zaraz po wejściu do mieszkania, na przeciwko widnieje lustro otoczone sztukaterią. Sztukateria pojawia się w całym mieszkaniu w postaci kasetonów, listew dekoracyjnych.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_1

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja__salon_2

Momentami, jak to ma miejsce salonie, zamiast kasetonów użyto tapety, która kolorystyką nawiązuje do kolorystyki reszty mieszkania.

Uwagę w salonie zwraca lampa znajdująca się w kąciku wypoczynkowym z sofami. Lampa umieszczona jest na ozdobnej rozecie, jest swego rodzaju dowcipem na temat lamp kryształowych, gdyż swoją formą i kształtem właśnie do nich nawiązuje, jednak wykonana jest z małych baloników, połączonych linkami ze świetlnymi ledami. Całość przypomina kształtem kryształową lampę. Na pomysł lampy i zaadoptowania jej do salonu wpadł właściciel mieszkania.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_salon_6

Kuchnia została powiększona o powierzchnię jednego z pokoi, przez co stała się bardziej dyskretnym pomieszczeniem umieszczonym obok salonu.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_kuchnia_3

Dopełnieniem wizerunku stołu są krzesła, które również są wyborem właścicieli mieszkania. Długo zastanawialiśmy się nad ich kolorem, ale jednak decyzja padła na kolor szary, (zamiast białego) tak aby nie wprowadzać już zbyt dużych kontrastów kolorystycznych. Zaraz obok stołu jadalnianego znajduje się kuchnia, nieduża lecz wystarczająca. Jej kolorystyka zlewa się ze ścianami w salonie oraz jest w tonacji tapety znajdującej się tuż obok, na ścianie w salonie. Nad czarnym, kamiennym blatem w kuchni, zaraz pod szafkami wiszącymi został użyty nietypowy materiał. Zamiast tradycyjnych kafelków lub popularnego szkła użyliśmy postarzanego lustra w małych formatkach tworzących układ cegiełki. Całość sprawia, że kuchnia wydaje się elegancka, przestronna oraz jasna, gdyż odbija promienie świetlne  wpadające przez okno balkonowe znajdujące się tuż obok.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_salon_kuchnia_3

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_kuchnia_2

Idąc na prawo od wejścia, małym korytarzem, dochodzimy do łazienki, która znajduje się za drzwiami o stalowych szprosach z mlecznymi szybkami. Sam koncept białej łazienki, pokrytej białym szkłem, był pomysłem samej klientki. Dzięki temu, że ścianka z drzwiami jest z matowego szkła, łazienka jest jasna i posiada naturalne światło, którego wpada właśnie przez mleczne szyby.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_lazienka_2

Dzięki zabiegowi powiększającemu łazienkę udało się zmieścić w niej wannę wolnostojącą, prysznic, toaletę oraz umywalkę z blatem i szufladami pod spodem. Kontrastem do białych ścian miała być podłoga która pokryta jest włoskimi płytkami cementowymi o nietuzinkowym, oryginalnym wzorze, składającym się się z kilku odcieni granatu. Tego rodzaju podłoga była na liście marzeń właścicieli.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_lazienka_3

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_lazienka_4

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_toaleta_3

Toaleta gościnna z kolei, również posiada cementową podłogę, jednak już w bardziej klasycznym wzorze oraz odcieniu, tak aby komponowała się z meblowymi kasetonami na ścianie, oraz z ceramiką o klasycznym kształcie. Na jednej ze ścian mamy proste meble, które są kontynuacją stylistyki reszty ścian. Jednak za tymi frontami meblowymi znajduje się mnóstwo praktycznej przestrzeni jak pralka, suszarka, schowek gospodarczy na deskę do prasowania, drabinę etc. Dodatkowym zabiegiem estetycznym w tej łazience, dodającym jej klasy oraz elegancji jest wyposażenie jej w złote oprawy oświetleniowe dzięki czemu łazienka jest spójna estetycznie oraz ponadczasowa w swojej klasycznej formie.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_toaleta_2

Sypialnia, bardzo prosta i delikatna, w kolorystyce jasnej szarości.W tle mamy regał na książki, obok odrestaurowane biurko oraz krzesło. Zagłówek natomiast został obity materiałem w kolorystyce ścian oraz zasłon.

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_sypialnia_4

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_sypialnia_3

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_sypialnia_6

projektowanie_wnetrz_wilanowska_elegancja_sypialnia_1
Wizualizacje

os-krolewska-projektowanie-wnetrz-salon-1

os-krolewska-projektowanie-wnetrz-salon-2

os-krolewska-projektowanie-wnetrz-korytarz-1

os-krolewska-projektowanie-wnetrz-kuchnia-1