Lokalizacja: Potoki, Mokotów
Powierzchnia: mieszkanie, 98 m2
Stan: Wizualizacje, projekt w trakcie realizacji

 

Mieszkanie na Potokach to przestrzeń dla dwójki dorosłych i trójki dzieci.

W przedpokoju ułożono płytki czarno-białe z motywem dywanika. Na głównej ścianie na wprost szafy znajduje się tapeta w geometrycznym wzorze nawiązującym do podłogi. Tapeta oraz tapicerowane siedzisko dobrano w niebieskich odcieniach. Ten kolor przewija się praktycznie w każdym pomieszczeniu mieszkania.
Z korytarza wchodzimy do salonu połączonego z aneksem kuchennym.

W salonie zaprojektowano regał wykonany na zamówienie. Klienci zdecydowali się na welurowe meble a stolik kawowy zastąpiony został pufem tapicerowanym. Tu także pojawiają się niebieskie akcenty a mocnym punktem kolorystycznym są ciemne, ciężkie zasłony z funkcją zaciemnienia. Na całości położono drewnianą podłogę ułożoną w jodełkę francuską.

Aneks kuchenny utrzymany w jasno szarym kolorze.Ciemniejszy blat z konglomeratu jest kontrastem do jasnych szafek. W wysokiej zabudowie umiejscowiono sprzęt AGD. Na ścianie płytki ze wzorem marokańskim. Uwagę zwraca oryginalne oświetlenie z dekoracyjnymi żarówkami rozpraszającymi światło.

Jedyna łazienka w tym mieszkaniu przystosowana została zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na niewielkiej przestrzeni udało się zmieścić zarówno wannę jak i prysznic.Stonowane barwy połączono z dekoracyjną ścianą pokrytą płytkami w stylu boho.

Dekoracyjnym motywem jest tu także czarna, elegancka armatura. Meble natomiast wykonane zostały na zamówienie dzięki czemu wykorzystano maksymalnie przestrzeń na ręczniki czy środki chemiczne.

Sypialnia rodziców to przede wszystkim łóżko kontynentalne z tapicerowanym zagłówkiem również przygotowane na zamówienie.Tapeta z geometrycznym wzorem w niebieskim przewijającym się w mieszkaniu kolorze.

Biała szafa komponuje się z pozostałymi pomieszczeniami. Ciężkie dekoracyjne zasłony również z funkcją zaciemnienia nadają szyku i przytulności.

Pokój najmniejszego dziecka to wyposażenie niezbędne dla każdego malucha czyli łóżeczko, komoda z przewijakiem czy szafa z półkami na książki. W centralnym miejscu znajduje się fotel do karmienia. Wszystko utrzymane w pastelowych odcieniach. Na jednej ścianie niebieska tapeta z naklejkami oraz słonikiem pokrytym farbą tablicową na której w przyszłości będzie mógł rysować najmłodszy członek rodziny.

Ostatnie pomieszczenie to pokój dla dwójki dzieci podzielony strefami na część chłopięcą i część dziewczęcą. Każde z dzieci posiada swoje łóżko, biurko oraz pufę do siedzenia.